Apie viską

Europietiškojo lino atsiradimas

Europietiškasis linas – tai ne tik Europoje pagaminti lino gaminiai, bet ir Europoje užaugintas linas. Aukščiausios kokybės lino audiniai gaminami pietvakarių Europoje: Prancūzijoje, Belgijoje bei Italijoje. Tačiau nemaža jo dalis išgaunama Rytų Europoje ir net Kinijoje.

Maždaug 80 % pasaulio linų pluošto gaunama iš Europos, o Prancūzija yra dabartinė pasaulio lyderė. Vis dėlto Prancūzija ir jos kaimynės yra palyginti mažos šalys, o iš europietiškų linų išaustas linas sudaro mažiau nei 1% visame pasaulyje parduodamų tekstilės gaminių. Kitaip tariant, europietiškas linas – retas audinys.

Kodėl europietiškasis linas yra labiausiai vertinamas visame pasaulyje?

Puikią lino kokybę galima sieti su unikaliomis klimato sąlygomis bei mineralų turtingu dirvožemiu.

Yra žinoma, kad būtent iš šiame regione auginamų linų išgaunamas ilgiausias pluoštas, o geriausios kokybės lininiui audiniui naudojamas ilgiausias įmanomas pluoštas. Toks pluoštas gaunamas iš linų, kurie skinami ar nupjaunami labai arti žemės. Lino pluoštas šukuojamas specialiomis šukomis, paliekant pačias ilgiausias gijas. Vėliau pluoštas verpiamas į siūlus, kurie audžiami į aukščiausios kokybės lino audinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *