Apie viską

Lino istorija

Linas yra kilęs iš Viduržemio jūros regiono bei Azijos. Manoma, kad linai pradėti naudoti beveik prieš 9000 m., o pirmieji dirbiniai datuojami net 4000 metų prieš mūsų erą. Prieš tūkstančius metų buvęs švelnus Europos klimatas sudarė idealias sąlygas linų auginimui ir tai lėmė jo paplitimą visoje Europoje.

Manoma, kad Lietuvoje linai auginami apie 4000 tūkstančius metų. Taigi, linas ir iš jo išgaunamas pluoštas yra vieni seniausių žmonijos istorijoje, o būtent tai lėmė, kad jis žmones lydi įvairiausiose gyvenimo srityse: pirmieji lino audinį naudojo egiptiečiai mumifikacijai, taip pat virvėms ar laivo burėms. Vėliau pradėti siūti drabužiai bei namų apyvokos reikmenys, tokie kaip patalynė ar rankšluoščiai.

Europietiškojo lino atsiradimo kelias

Europietiškasis linas – tai ne tik Europoje pagaminti lino gaminiai, bet ir Europoje užaugintas linas. Aukščiausios kokybės lino audiniai gaminami pietvakarių Europoje: Prancūzijoje, Belgijoje bei Italijoje. Tačiau nemaža jo dalis išgaunama Rytų Europoje ir net Kinijoje.

Maždaug 80 % pasaulio linų pluošto gaunama iš Europos, o Prancūzija yra dabartinė pasaulio lyderė. Vis dėlto Prancūzija ir jos kaimynės yra palyginti mažos šalys, o iš europietiškų linų išaustas linas sudaro mažiau nei 1% visame pasaulyje parduodamų tekstilės gaminių. Kitaip tariant, europietiškas linas – retas audinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *