Apie viską

Tekstilės sertifikavimas

Pastaruoju metu audinių gamyboje naudojamos įvairios cheminės medžiagos, kurios laikomos kenksmingomis ne tik žmogui, bet ir aplinkai. Taigi, kaip žinoti ar mūsų pasirinkti audiniai saugūs? Būtina atkreipti dėmesį į sertifikatus! Audinių ženklinimas OEKO-TEX Standard 100® Class, European Flax® nurodo, kad šie lininiai audiniai išgauti be kenksmingų cheminių medžiagų, užauginti ekologiškai bei apdoroti pagal europietiškus standartus.

OEKO-TEX® Standard 100 – tai serfifikavimo sistema, kuri tekstilės gaminiams kelia labai aukštus reikalavimus, įskaitant siūlus, sagas ir užtrauktukus. Sertifikuoti audiniai tikrinami ne tik dėl toksiškų medžiagų, tokių kaip sunkieji metalai, formaldehinas, amoniakas, bet ir dėl pesticidų ar net dažų, kuriais marginami audiniai.

European Flax® – sertifikatas nurodo, jog visas linų pluoštas išgaunamas tik Prancūzijoje, Belgijoje ar Olandijoje ir gamintojai yra pasirinkę aplinką tausojantį ūkininkavimo būdą.

Taigi šiais laikais renkantis patalynę svarbu atkreipti dėmesį ne tik į ryškias spalvas ar akį traukiantį dizainą, tačiau verta pasidomėti ir audinio kilme. Nepriekaištingos kokybės lino audiniai leidžia atsipalaiduoti ne tik mūsų kūnui, bet ir mintims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *